روز سه شنبه همزمان با ولادت امام حسن عسگری علیه السلام در قطب علمی صفویه جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر حسن عبدی پور و حجت­الاسلام و المسلمین هروی و جناب آقای دکتر منتظرالقائم ریاست قطب علمی صفویه و جناب دکتر آقای جعفری معاونت قطب برگزار گردید.

در ابتدای این دیدار جناب آقای دکتر حسن عبدی پور خاطرنشان کردند که معرفی شخصیتی همچون ملاعبدالله بهابادی در حقیقت معرفی بخش نرم افزاری تمدن شیعی صفوی است زیرا تمدن صفویه محصول عالمانی همچون شیخ بهایی، ملاصدرا، ملاعبدالله و ... بوده است. در ضمن اشاره ای داشتند در خصوص کارهایی که توسط دبیرخانه صورت گرفته است.

در ادامه جناب آقای دکتر منتظرالقائم ریاست قطب علمی صفویه خاطر نشان کردند که علامه ملاعبدالله بهابادی از جمله اندیشمندان قرن دهم هستند که متاسفانه آن چنان که باید به جامعه معرفی نشده است و برگزاری کنگره های این چنینی برای بزرگانی مثلایشان ضرورتی غیر قابل انکار است. در ضمن فرمودند پی گیری نوشته های مکتوب، کتاب­ها و مقالات ناظر به وضع اجتماعی و حوزه های علمیه قرن دهم یکی از کارهای لازمی است که باید به آن توجه شود.

در ادامه ریاست قطب علمی صفویه قول مساعد دادند که در برگزاری نشست علمی در خصوص ملاعبدالله، نوشتن مقالات و ارزیابی مقالات ارسالی همکاری لازم با دبیرخانه کنگره بین المللی علامه بهابادی را داشته باشند. 

ویژه نامه ها

ویژه نامه 1 ویژه نامه 2  معرفی آثار  معرفی آثار(انگلیسی)
ویژه نامه (عربی) حکیم بهابادی در یک نگاه (فارسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (انگلیسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (ترکی)
TPL_BACKTOTOP