در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت علمی  دانشگاه ها دور جدید رایزنی دبیرخانه کنگره برای جلب مشارکت حداکثری و هم افزایی با سایر مراکز علمی و پژوهش با دیدار از دانشگاه یزد ادامه یافت .
دانشگاه یزد به عنوان قطب علمی استان و داشتن ظرفیت های علمی و پژوهشی در ارائه مقالات و برگزاری نشست ها و همایش ها و همچنین دارا بودن دانشکده الهیات و معارف اسلامی جهت نیل به اهداف کنگره از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .
در ابتدای جلسه تبیین شخصیت علمی علامه بهابادی یزدی توسط دبیر علمی کنگره بیان و اهم فعالیت های دبیرخانه از ابتدا تا دست یابی به نسخ خطی علامه از کتابخانه های داخل و خارج کشور  و همچنین ارتباط با پژوهشگاه ها و دانشگاه های دیگر کشور به سمع حضار رسید .
آقای عبدی پور دست یابی به نسخ خطی را فرایندی زمان بر و مستلزم مکاتبات و رایزنی ها و سفرهای متعهد دانسته و افزودند : توانستیم به اکثر نسخ خطی دست یابیم و الآن در صدد هستیم  پس از تایید صحت انتساب آثار به علامه بهابادی  - هر یک از این نسخه ها را برای تحقیق به محققان واگذار کنیم .
ایشان  افزودند که یکی از مسئله قابل اهمیت برای دبیرخانه حمایت از پایان نامه های دکتری و ارشد است که همت دانشگاه را می طلبد تا با مشوق هایی که برای این کار در نظر گرفته شده  دانشجویان دکتری بخشی از این پروژه را به عهده بگیرند و بر غنای علمی آن بیفزایند

در ادامه مدیر امور پژوهشی دانشگاه یزد نیز در خصوص سطح عملکرد قابل قبول علمی و پژوهشی دانشگاه یزد ، موافقت خود را جهت ثبت کنگره در Isc و برگزاری پیش نشست ها با محوریت منظومه فکری علامه اعلام نمودند .
دکتر حکیمی فرایند ثبت کنگره و شروع به کار اخذ پایان نامه ها را ، معرفی هر چه سریع تر کمیته های علمی و اجرایی و کمیته داوران مقالات دانستند و افزودند دانشکده الهیات توانایی جذب و مدیریت این کار را با مشارکت همه دانشگاه های استان و کشور خواهد داشت . و ان شاءالله در این مسیر کنگره را همراهی خواهیم نمود .
رئیس دانشکده الهیات نیز با ابراز خرسندی از برگزاری کنگره و فعالیت های دبیرخانه هماهنگی و تشکیل کار گروه های علمی و اجرایی را از عوامل مؤثر و مهم و راهگشا در روند کنگره بر شمردند .
دکتر محمد علی حیدری این کنگره را برای استان حائز اهمیت دانستند خاطر نشان کردند برای ملی کردن و بین المللی شدن نیاز به ثبت و مراحل اداری می باشد که مورد موافقت قرار خواهد گرفت و ما تمام تلاش خود را در دانشکده الهیات در ارائه پایان نامه و برگزاری پیش نشست ها و حتی برگزاری کنگره خواهیم کرد .
درپایان دبیر علمی کنگره نیز بر اين موضوع تأكيد كردند كه فرم ها و تمهيدات لازم براى ثبت كنگره انجام و در اختیار دانشگاه قرار داده شده تا اقدام عاجل صورت بگیرد .
تبادل نظر و مناقشه و ارائه نظرات در خصوص نقش محوری دانشگاه یزد ، نحوه و زمان برگزاری کنگره در ایران و عراق از دیگر محورهای مذاکراتی بود که در این جلسه مطرح و توافقاتی صورت گرفت .

ویژه نامه ها

ویژه نامه 1 ویژه نامه 2  معرفی آثار  معرفی آثار(انگلیسی)
ویژه نامه (عربی) حکیم بهابادی در یک نگاه (فارسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (انگلیسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (ترکی)
TPL_BACKTOTOP