دیدار اعضای هیئت علمی و شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی علامه ملا عبدالله بهابادی یزدی با معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد

اعضای هیئت علمی و شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی علامه ملا عبدالله بهابادی یزدی با معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد دیدار و گفتگو کردند.

مهندس عزیزی در این دیدار با بیان اینکه دبیرخانه کنگره باید همت و تلاش مضاعفی برای معرفی درست شخصیت علامه ملا عبدالله بهابادی یزدی داشته باشد گفت: این شخصیت بزرگ که افتخار استان یزد به شمار می رود دارای ابعاد علمی متعددی است که باید بتوانیم آن را دقیق در سطح بین المللی و جهان تشییع معرفی نماییم.

وی افزود: شروع حرکت دبیرخانه و جدیت آن ها در پیگیری امور اجرایی نشان از وجود بدنه ای قوی و علمی دارد که در جای بسی شکر داشته و ما نیز از هر کمکی که بتواند به پیشرفت فعالیت های کنگره کمک کند دریغ نخواهیم کرد.

معاون استاندار یزد در ادامه پیگیری های علمی و هماهنگی های صورت گرفته در کشورهای دیگر را تحسین کرد و ابراز داشت: برای معرفی  این شخصیت والا و گمنام علامه، باید مراکز علمی استان یعنی حوزه های علمیه و دانشگاه ها در تدوین شخصیت علمی ایشان فعال گردند و حوزه علمیه یزد نیز با جدیت این موضوع را پیگیری نماید.

مهندس عزیزی پیشنهاد کرد با توجه به عنایات و توجه مقام معظم رهبری به شخصیت علامه ، اعضای کنگره دیداری با معظم له داشته باشند و از فرمایشات و رهنمودهای ایشان استفاده نمایند.

برگزاری نشست های علمی مشترک بین دانشگاه های یزد و شیراز ، دعوت از تمامی طلاب و فضلای کشور در زمینه ارائه مقالات علمی و تبیین شخصیت علامه، درخواست نگارش مقالات در باب شخصیت علامه توسط منطق دانان جهانی که با ابعاد شخصیتی ملا عبدالله آشنایی دارند از دیگر پیشنهادات معاون استاندار یزد بود.

گفتنی است ملاعبدالله بهابادی یزدی (م، ۹۸۱ ق)، فقیه منطقی، عالم فاضل شیعه در قرن ۱۰ هجری است که در پرتو رابطه با دربار صفوی، بر گسترش تشییع و حل مشکلات شیعیان تلاش کرد.

ملاعبدالله بهابادی یزدی در علم فقه و منطق متبحّر و استاد بود و آثار مهمی تألیف نمود که مهمترین آن «حاشیه علی تهذیب المنطق» معروف به «حاشیه ملاعبدالله» است. عالمان بزرگی چون شیخ بهایی و صاحب معالم از شاگردان او هستند.

ویژه نامه ها

ویژه نامه 1 ویژه نامه 2  معرفی آثار  معرفی آثار(انگلیسی)
ویژه نامه (عربی) حکیم بهابادی در یک نگاه (فارسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (انگلیسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (ترکی)
TPL_BACKTOTOP