در راستای توسعه بخشی به همکاری های مشترک جامعه المصطفی و دبیرخانه کنگره جلسه مشترکی با حضور حجت الاسلام والمسلمین خالق پور قائم مقام جامعه المصطفی و معاون پژوهشی برگزار گردید.

در این نشست دکتر عبدی‌پور دبیر علمی کنگره ضمن ارائه جامعی از فعالیت‌های دبیرخانه کنگره از مساعدت های جامعه المصطفی در سفر هیات‌های اعزامی به ترکیه و عراق تشکر نمود و خواهان حمایت حداکثری جامعه المصطفی از برنامه‌های در دست اقدام دبیرخانه بین المللی علامه بهابادی شد.

قائم مقام جامعه المصطفی العالمیه با استقبال از تداوم همکاری المصطفی با کنگره خواهان مکاتبه و عقد قرارداد دبیرخانه در زمینه‌های ذیل شدند:

تعیین مشوق های دبیرخانه از نگارش پایان نامه ها دکتری و ارشد

تدوین مقالات توسط اساتید پژوهشگاه و مدارس تحت پوشش المصطفی

درج مقالات در نشریات علمی پژوهشی

ترجمه منظومه فکری علامه به زبان های مختلف

برگزاری نشست های مقدماتی علامه

معرفی علامه به مراکز و مدارس علمیه خارج از کشور

همکاری در برگزاری کنگره علامه در نجف اشرف

در خصوص کنگره حوزوی در نجف، مقرر شد: نامه‌ای از سوی رئیس شورای راهبردی و دبیرخانه کنگره علامه بهابادی خطاب به مسئولان حوزه علمیه سراسر کشور،جامعه المصطفی العالمیه، نماینده مقام معظم رهبری در عراق، و نماینده آیت الله العظمی سیستانی جهت تشکیل شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی کنگره علامه تنظیم گردد.

جانشین رئیس جامعه المصطفی حمایت از احیای اثار و تکریم اندیشمندان تشیع را از وظایف المصطفی دانستند و اظهار داشتند که تبیین منظومه فکری علامه بهابادی یزدی از رسالت های مراکز حوزوی می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید عبادی، معاون پژوهشی جامعةالمصطفی نیز در این نشست بر ضرورت پیگیری جدی دبیرخانه وعملیاتی کردن محورهای همکاری تاکید کردند و از فعالیت های انجام شده دبیرخانه ابراز خرسندی کردند.

ویژه نامه ها

ویژه نامه 1 ویژه نامه 2  معرفی آثار  معرفی آثار(انگلیسی)
ویژه نامه (عربی) حکیم بهابادی در یک نگاه (فارسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (انگلیسی) حکیم بهابادی در یک نگاه (ترکی)
TPL_BACKTOTOP